eFotbal.cz premiership.cz milujufotbal.cz fotbal.hattrick.cz hokej.hattrick.cz florbal.hattrick.cz probasket.cz sportwin.cz dokonalazena.cz

Koutek Míry Bosáka: Žižkov na kolenou


Autor:   ·   07/05/2012 v 19:59   ·  

Bez peněz do ligy nelez. Tohle pravidlo by si měli několikrát denně opakovat majitelé všech sportovních klubů, najmě těch fotbalových. Posledním příkladem toho, jak může skončit situace, kdy je kasa úplně prázdná, je žižkovská Viktorka.

Velmi tradiční klub, který se stal chloubou svobodného města žižkovského už za první republiky. Tehdy děsil i týmy, patřící k těm vůbec nejlepším na evropském kontinentu – tedy Spartu i Slávii. I v novodobé české historii prožíval skvělé momenty. Viktorka hrála o titul, představila se i v evropských pohárech. Ovšem to bylo kam sahat pro peníze – pravda, o jejich původu raději nevědět.

Současnost je daleko smutnější. Poslední roky, to je finanční agónie, tudíž se nikdo nemůže divit, že Viktorka poletuje mezi první a druhou ligou. Nebylo žádným tajemstvím, že buď hráčům nechodí platy vůbec, nebo s mnohaměsíčním zpožděním a to ještě po troškách. Vzhledem k tomu, že na Žižkov nepřicházeli v minulých sezónách zkušení hráči, kteří by byli zajištění po předchozích angažmá, byla situace v mnoha případech pro fotbalisty velmi tíživá. Když podepíšete smlouvu a následně si vyřídíte hypotéku na bydlení, tak jistě nečekáte, že podepsaný kontrakt s klubem je jen cárem papíru, protože na účet vám nic nechodí. Ovšem banka své peníze chce zpátky podle plánu, takže se shánějí půjčky, kde
se jen dá. A za dveřmi začínají brousit exekutoři. To se potom těžko hledá koncentrace a soustředění na jednotlivá utkání. Tím spíše, že kdo má nohy, tak hledá, jak se z klubu dostat pryč. Logicky tak mizí i poslední známky kvalty a pád do propasti se přibližuje.

Viktoria Žižkov

Žižkov míří do 2. ligy

To, co přijít muselo, také nakonec přišlo. Žižkovští fotbalisté sice v jarní části ostudu neudělali, leckoho dokázali potrápit a třeba Klokani budou na porážku od Viktorky dlouho vzpomínat. Ale ztráta z podzimu a průvan v kádru nasměrovaly klub do suterénu. Jestli se z něj zase dokáže vydrápat, to je otázka. Fakt neznám odpověď.

S pozdravem Míra Bosák

Reklama
reklama

Diskuse k článku

Reklama

» Facebook

Reklama

» Video týdne

» Odkazy

» Reklama

Zpět Nahoru