Zinedine Zidane by se jednou rád stal trenérem francouzské reprezentace

Zidane
Autor:   ·   18/10/2012 v 13:02   ·  

Please enter banners and links.

Současný sportovní ředitel Realu Madrid Zinedine Zidane si letos poprvé vyzkoušel také trénování v Castille a v rozhovoru pro francouzský deník L´Equipe prohlásil, že by v budoucnu někdy rád trénoval dokonce francouzskou reprezentaci. Považoval by to za další z vrcholů své kariéry. 

Jako hráč pochopitelně Zinedine Zidane získal mnoho individuálních i týmových úspěchů. Nyní si chce některé zopakovat i jako trenér a nejlépe na lavičce Francie. Bývalý francouzský reprezentant už začal se studiem sportovního managementu k získání trenérského diplomu.

Pro francouzský deník L´Equipe Zidane prohlásil. „Došlo mi, že bych mohl dosáhnout úspěchů také v trenérské branži a tak jsem se rozhodl pro tuto dráhu. Mimo aktivní hru už jsem šest let a došlo mi, že trenérská branže by mohla být nyní tou správnou cestou.“

Zidane se však chce stát trenérem až poté, co bude mít splněné všechny potřebné zkoušky a certifikáty. „Chci se všechno naučit postupně. Nikdy jsem netrénoval a mám hodně času, nechci do toho vlétnou zbytečně moc rychle. Určitě bych ze začátku začal u nějakého menšího klubu a postupně se vypracoval,“ dodala francouzská legenda.

V další části rozhovoru hovořil Zidane právě o trénování francouzské reprezentace. „Nyní není vhodné o něčem podobném mluvit. Ve francouzské reprezentaci jsou naprosto kompetentní lidé, kteří vedou náš nároďák velmi dobře. Nebudu ale skrývat, že bych se jednoho dne chtěl trenérem Francie stát,“ dokončil Zidane.

Diskuse k článku

Reklama

Reklama

» Video týdne

Reklama

» Odkazy

» Reklama

Zpět Nahoru