ZAJÍMAVOST: A pak že peníze jsou všechno! Stamiliónové PSG prohrálo se 12krát levnějším Reimsem


Autor:   ·   02/03/2013 v 19:00   ·  

Please enter banners and links.

Stále dokola se ve fotbalovém světě stává, že v popředí stojí finančně silné až bohaté týmy a na ty menší se nedostane. Ve francouzské lize však byl dnes k vidění důkaz, že peníze nejsou vše. Tým o hodnotě 230 miliónů prohrál se dvanáctkrátkrát levnějším outsiderem.

Paris Saint-Germain patří aktuálně k nejbohatším celkům v celém fotbalovém světě. Díky šejkům se dostal do popředí francouzské nejvyšší soutěže a daří se mu také v Lize mistrů. Jenže dnes se gigant musel sklonit před trpaslíkem z Reimsu, což čekal jen málokdo.

Jako malou zajímavost jsme pro Vás připravili finanční srovnání dle hodnoty jednotlivých hráčů, kteří do utkání zasáhli. Jako zdroj hodnoty jednotlivých hráčů nám posloužil server Transfermarkt.de.

Po celkém výpočtu nám vyšel opravdu velice zajímavý fakt. Ono se stačí podívat na hostující soupisku a je hned jasné, že fotbalisté jako Ibrahimovič, Lucas Moura, Pastore nebo Lavezzi nejsou nejlevnější. Na domácí straně byste ale drahou hvězdu hledali marně.

Pařížský tým tak dnes na hřiště poslal hráče v celkové hodnotě zhruba 230 miliónů euro, kdežto na domácí straně byla hodnota hráčů pouze 18,7 miliónů euro!

Dnešní soupisky obou mužstev:

Diskuse k článku

Reklama

Reklama

» Video týdne

Reklama

» Odkazy

» Reklama

Zpět Nahoru