eFotbal.cz premiership.cz milujufotbal.cz fotbal.hattrick.cz hokej.hattrick.cz florbal.hattrick.cz probasket.cz sportwin.cz dokonalazena.cz

VIDEO: Kdo je lepší? Carlos Tévez nebo Gonzalo Higuaín?

Tevez s Higuaínem
Autor:   ·   08/11/2013 v 14:11   ·  

Please enter banners and links.

 

Od dnešního dne Vám budeme pravidelně přinášet zajímavé srovnání dvou určených fotbalistů. Jako první jsme zabrousili do útoku argentinské reprezentace. Je lepším hráčem Carlos Tévez nebo Gonzalo Higuaín?

Argentinská reprezentace se může chlubit jedním z nejúdernějších útoků vůbec. Vepředu působí hráči jako Sergio Aguero, Lionel Messi, Ezequiel Lavezzi, Erik Lamela, ale také Carlos Tévez a Gonzalo Higuaín. Právě na poslední dva jmenované se v tomto článku zaměříme.

Statistiky a čísla

Jako první se zaměříme na statistické okénko. Oba borci toho dost odehráli jak v národním týmu, tak ve svém klubu. Carlos Tévez nyní působí v italském Juventusu, Gonzálo Higuaín v Neapoli a hráči se tak letos střetnou proti sobě.

Carlos Tévez odehrál v reprezentaci 62 zápasů, ve kterých se trefil třináctkrát. Higuaín má na kontě 34 zápasů a 21 tref, což značí jeho větší efektivitu v národním týmu. V klubových statistikách jsou na tom pak oba hráči dost podobně.

Související články:

Carlos Tévez mával z okna svým novým dresem s číslem 10 a fanoušci byli u vytržení

JUVENTUS NEBO ARSENAL? GONZALO HIGUAÍN POTVRDIL SVŮJ ODCHOD Z REALU

TÉVEZ JE VYKULENÝ ZE SERIE A: ČEKAL JSEM SNADNOU SOUTĚŽ KDE NIKDO NEBĚHÁ, ALE JE NEJNÁROČNĚJŠÍ

V klubové kariéře odehrál Tévez 325 zápasů a nasázel 142 gólů. Také tady má Higuaín o něco lepší statistiky, ve 248 zápasech se prosadil 128krát. Nutno však říci, že Carlos Tévez je mnohem komplexnějším hráčem a kromě střílení gólů dělá na hřišti hromadu černé práce. Kdo je tedy lepší?

V letošní sezóně má zatím Tévez v Juventusu na kontě 7 gólů v šestnácti zápasech, Higuaín má 8 gólů ze třinácti zápasů a v Itálii tedy také potvrzuje, že je o něco lepším kanonýrem. V zakončení je tedy Higuaín spolehlivější.

Talent a další schopnosti

Tévez má nad Higuaínem navrch v jiných herních vlastnostech. Má schopnost vytěžit z minima maximum a je obdařen jiskrou, kterou Higuaín nedisponuje. Na hřišti působí hodně dynamicky a je celkově více nadaným fotbalistou než Higuaín, který je spíše zakončovatelem.

Disciplína

V tomto ohledu má navrch Gonzálo Higuaín. Tévez je totiž znám svou bojovností, při které často používá tvrdou hru. Jeho disciplína je tedy horší než v případě Higuaína. Nicméně bojovnost je také důležitá a Tévezovo odhodlání je obrovské. Když se však zaměříme na situace mimo hřiště, také zde je Tévez horkokrevnější povahy, na rozdíl od bezproblémového Gonzala.

Závěr

Kdo je tedy lepší hráč? Podle jednotlivých výkonů by měl každý sám posoudit, kdo z nich je lepším hráčem. Někomu více vyhovuje styl hry Carlose Téveze, někomu Gonzala Higuaína. Tévez je typem hráče, který dokáže sám vyhrávat zápasy, ale například pro argentinskou reprezentaci je mnohem platnější Higuaín.

VIDEO: Carlos Tévez v akci

VIDEO: Gonzalo Higuaín v akci

Diskuse k článku

Reklama

Reklama

» Video týdne

Reklama

» Odkazy

» Reklama

Zpět Nahoru