Peníze PSG úspěch nezaručí, říká brankář Juventusu Buffon


Autor:   ·   13/11/2012 v 14:52   ·  

Please enter banners and links.

Brankář Juventusu Gianluigi Buffon se nechal slyšet, že francouzské Paris Saint-Germain bude potřebovat mnohem ve své cestě za úspěchem mezi evropskou elitou mnohem víc než jen naditou peněženku. Zároveň však klub pochválil, že dává šanci mladým fotbalistům.

V rozhovoru pro francouzský „La Parisien“se vyjádřil k přestupové politice pařížského klubu, který v létě za Ibrahimoviče a další hvězdy vysázel více než ostatní evropské velkokluby. „PSG je velice šťastným klubem, protože má spoustu peněz a může si kupovat kvalitní hráče. Ale ve fotbale se často stává, že ten nejbohatší prostě nevyhraje,“ řekl Buffon.

„Spousta klubů má méně peněz, ale umí s nimi lépe nakládat a hospodařit. Navíc historii i tradici nesmíte nikdy opomenout. Možná budou lidé za 50 let mluvit o PSG více než o Barceloně, Realu nebo Juventusu, ale ne teď,“ dodal ještě italský reprezentační brankář.

Zároveň se ještě vyjádřil ke svým dvěma mladším spoluhráčům z národního týmu – Salvatore Siriguovi a Marcovi Verratim, kteří pravidelně nastupují za PSG: „Marco hraje nyní pravidelně, navíc si zahraje také Ligu mistrů. Takže v PSG dodrželo, co mu slíbili při přestupu. V Itálii by většina týmů neměla takovou odvahu, aby ho nechala hrát. Stejně dobře udělal Sirigu, který je nyní v Paříži jedničkou. V Itálii by to měl opět velmi těžké, tady můžete chytat půlroku dobře, pak uděláte dvě chyby a jste ze sestavy venku.“

 

Diskuse k článku

Reklama

Reklama

» Video týdne

Reklama

» Odkazy

» Reklama

Zpět Nahoru