Messi má na Etihad Stadium zase o něco blíž. Proč a kdy přestup může nastat?


Autor:   ·   23/11/2020 v 7:42   ·  

Please enter banners and links.

Lionel Messi je sice stále hráčem Barcelony, v klubu je však otevřeně nespokojený, je frustrovaný z toho, že mu v létě nebylo umožněno odejít, nachází se ve špatné formě a očekává se, že klub přece jen opustí. Otázkou ale je, zda v zimě nebo až v létě.

Je velmi nepravděpodobné, že Messiho v sezóně 2021/22 uvidíme v dresu Barcelony. Smlouva mu končí právě v létě a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by ji mohl prodloužit. A to nejspíše i přesto, že z pozice prezidenta klubu rezignoval neoblíbený a Messim kritizovaný Josep Maria Bartomeu.

O Messiho měly v létě největší zájem Inter Milán a Manchester City. Zejména druhý jmenovaný tým ale byl, a stále je, favoritem na zisk šestinásobného vítěze Zlatého míče. Důvod je prostý. Bohatí majítelé klubu jsou schopni Messimu nabídnout velmi lukrativní kontrakt. Velkou výhodou je ale i to, že tým trénuje Pep Guardiola, pod jehož vedením získal Messi největší úspěchy své kariéry v Barceloně.

Jenže smlouva končila Guardiolovi už v roce 2021 a vzhledem k tomu, že jeho budoucnost v týmu nebyla jistá, byla i pochybnost o angažování Messiho. Guardiola ovšem kontrakt prodloužil a dost možná právě proto, že počítá s tím, že do klubu přivede právě Messiho. Je ale otázkou, zda to bude už v lednu, pokud se Citizens domluví s Barcelonou, a nebo až v létě.

Další témata:

Diskuse k článku

Reklama

Reklama

» Video týdne

Reklama

» Odkazy

» Reklama

Zpět Nahoru