eFotbal.cz premiership.cz milujufotbal.cz fotbal.hattrick.cz hokej.hattrick.cz florbal.hattrick.cz probasket.cz sportwin.cz dokonalazena.cz

EURO 2012: Za všechno si můžeme sami, smutnil po zápase kapitán Německa Lahm


Autor:   ·   29/06/2012 v 11:29   ·  

Měli hodně velké ambice, chtěli si zahrát o evropský titul, místo toho mají jen bronz. Fotbalisté Německa včera nezvládli semifinále proti Itálii, se kterou prohráli 1:2 po hloupých chybách v defenzívě.

Ihned po utkání přiznal trenér Joachim Löw, že zklamání jeho týmu je obrovské: „V šatně tečou slzy. Nikdo nepronesl jediné slovo, myš by tam bylo slyšet.“ A není divu, Němci se totiž už před šampionátem pasovali do role favorita. Sami přiznávali, že cokoliv jiného než zlato bude neúspěch.

„Za všechno si můžeme sami. Je to pro nás hodně hořké, ale ty chyby jsme udělali my. Chyby, které jsme udělali a po nichž nám dával Balotelli gól, byly neskutečně hloupé,“ přiznal po zápase kapitán německého celku Lahm. Bronz je Němcům prostě málo. Itálie díky dvěma brankám Maria Balotelliho však ukončila jejich sen.

„Pokud chcete uspět proti Italům, musíte mít i trochu štěstí a my ho neměli vůbec. Ve druhém poločase jsme sice vyvinuli obrovské úsilí, ale vstřelená branka přišla příliš pozdě,“ věděl moc dobře zkušený obraánce Lahm. Němci dokázali v nastaveném čase jen snížit penaltou Özila.

Joachim Löw ihned po zápase žádal německou fotbalovou veřejnost o shovívavost a trpělivost a hájil své svěřence: „Všichni jsme velice zklamaní, ale neměli bychom mužstvo zatracovat a vidět jen vyřazení. Můj tým odehrál skvělý turnaj.“

Reklama
reklama

Diskuse k článku

Reklama

» Facebook

Reklama

» Video týdne

» Odkazy

» Reklama

Zpět Nahoru